Jestem Jaś. Mam 7 lata. Od 1 r.ż. WALCZĘ! Każdego dnia!

Jaś cierpi na autyzm, dysfunkcje integracji sensorycznej, problemy z motoryką małą i dużą. Ponad to jaś urodził się z niedotlenieniem, niestety niezdiagnozowanym w porę. Autyzm brzmi groźne bo jest groźny. Jeśli nie walczy się terapią, właściwym odżywianiem i biomedycznie to niezmiernie trudno z tym żyć w społeczeństwie a w praktyce jest to wręcz nie możliwe. Dlatego walczymy o to by Jaś w przyszłości gdy nas zabraknie, mógł żyć jak każdy z nas. I TY MOŻESZ MU W TYM POMÓC!

Jaś jest ewidentnym przykładem, że autyzmu nie należy się bać. Stereotypowe postrzeganie dzieci z autyzmem Jasia nie dotyczy. Bujanie do przodu i tyłu, brak kontaktu z dzieckiem, agresja/autoagresja to nie u niego. Oczywiście wnikliwa osoba zauważy specyficzne machanie rączkami podczas ekscytacji ale przyznam, że to jedna z niewielu cech zewnętrznych po jakich można poznać, że Jaś cierpi na autyzm. Dzięki terapii, właściwemu odżywianiu a także suplementacji Jaś co roku odnotowuje postępy. Z jednej strony w motoryce małej i dużej a z drugiej w kontaktach społecznych czy naśladowaniu. Największą trudność ma w sferze poznawczej (nauka, pamięć) i mowie ale dzięki codziennym zajęciom powoli, z mozołem jak przysłowiowa lokomotywa brnie do przodu. Wie czego chce a czego nie i ostatnio bardzo wyraźnie to manifestuje werbalnie i pozawerbalnie. To już nie ten sam maluch któremu można było narzucić swą wolę. Teraz to już świadomy siedmiolatek. Nadal bardzo kochliwy, tulaśny i rozradowany. Radości sukcesów czasem nie ma końca więc im więcej Jasiowi pomagamy osiągać sukcesy tym więcej radości w naszym życiu. To chyba najprostsza recepta na szczęście! Ponad to, Jaś od 12 miesiąca życia, ciężko pracuje przez fizjoterapię i terapię SI, aby pewnego dnia dorównać, choć w niektórych sferach życia, swoim rówieśnikom gdyż podczas porodu doszło do niedotlenienia. Cel z roku poprzedniego czyli "nauczyć się pedałować aby móc przesiąść się z rowerka biegowego na tradycyjny z pedałami oczywiście bez bocznych" udało się osiągnąć już w marcu 2017. Wielki sukces Janka! Teraz czas na naukę samodzielnego pływania. Zajęcia fizjoterapeutyczne na pływalni rozpoczęliśmy we wrześniu 2017. Trzymjcie kciuki i wesprzyjcie zajęcia 1%! :)
Przekaż 1% podatku na terapię Jasia!

Jak to zrobić?

Podczas corocznego rozliczania PIT
- w rubryce I "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)" w polu "Numer KRS" podaj: 0000037904
- w rubryce J "Informacje uzupełniające" w polu "Cel szczegółowy 1%" podaj: 24941, Żurmanowicz Jan i w polu obok zaznacz "Wyrażam zgodę".

Wzór:

Przekaż darowiznę
Uwaga! W 2018 roku Fundacja zmienia konto bankowe dla darowizn.

Jak to zrobić?

Osoby fizyczne, a także spółki osobowe, mogą odliczyć od kwoty do opodatkowania 6% dochodu (PIT), a osoby prawne 10% dochodu (CIT). Wystarczy dokonać wpłaty na jedno z głównych kont bankowych Fundacji:


Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

NOWE KONTO
dla darowizn w PLN: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
dla darowizn w USD: PL 90 2490 0005 0000 4530 9858 4994 (SWIFT[BIC]: ALBPPLPW)
dla darowizn w EUR: PL 82 5490 0005 0000 4600 7337 4309 (SWIFT[BIC]: ALBPPLPW)


z dopiskiem: 24941, Żurmanowicz Jan - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Kontakt z Jasiem

Jeśli masz ochotę do nas napisać lub zadzwonić, gdyż masz pytania dotyczące dolegliwości Jasia, jego terapii lub form pomocy, nie krępuj się, czekamu na Twój kontakt.Kontakt mailowy: zurmanowicz @ gmail.com

Telefon: 606876737

Chcesz wiedzieć więcej o dolegliwości Jasia?

Poznaj Jasia! Dowiedz się jak to się stało, że cierpi na CZR, jakiej i ile terapii wymaga, jak możesz mu pomóc. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że to wartościowe dziecko, któremu warto pomagać każdego dnia!